Niemcy okazują się być cyfrowymi sceptykami, co zostało udowodnione przez raport TechnikRadar, corocznie przeprowadzony dzięki badaniu Niemieckiej Akademii Technicznej oraz Fundację Körber-Stiftung.

54 % Niemców uważa za pozytywny wpływ cyfrowych rewolucji, jakie mają odzwierciedlenie w społeczeństwie. Dla porównania w Szwecji jest  to 76%, europejska średnia to 64%. Niemiecki sceptycyzm obejmuje również wpływ digitalizacji na jakość życia obywateli Niemiec. Wynosi 63% podczas gdy europejska średnia jest wyższa-to 67%.

Niemcy, 82%, są optymistyczni wobec gospodarki. Wierzą, że digitalizacja przyniesie pozytywne zmiany ekonomiczne. W Szwecji z kolei jest to 79%, a średnia europejska wynosi 75%.

W Europie występują znaczne różnie w postrzeganiu i ocenie zmian elektronicznych. Digitalizacja jest szczególnie wtedy postrzegania krytycznie, kiedy jest postrzegana jako proces, któremu jest się dostarczanym-wyjaśnia Cordula Kropp, kierownik projektu. Lothar Dittmer, prezes Körber-Stiftung, twierdzi, że Niemcy nie mają zaufania z powodu braku kompetencji cyfrowych. Uważa, że Niemcy muszą nabrać w przyszłości więcej zaufania, jeśli nie chcą wywoływać zagrożenia dla własnej pozycji lidera technologii i innowacji oraz dla dobrobytu.

Źródło:

https://de.fashionnetwork.com/news/Deutsche-skeptisch-gegenuber-Digitalisierung,1104742.html#utm_source=newsletter&utm_medium=email

Opracowanie:

Anna Pruszkowska