Na paryskich wybiegach zauważalne były dwa główne trendy. Jeden to silny i pewny siebie w męskim stylu i palecie przeważających, ciemnych kolorów u Haider Ackermann, szykowny i rebeliancki w stylu lat 80-tych u Balmain oraz rockowo-romantyczny styl u Altuzarra. Kontrastowy do nich to styl romantyczny, z lekkimi i kolorowymi sukienkami.

  1. Androgeniczna moda Haider Ackermann- kolory czarny, czerwony, biały dominujące w damskiej i męskiej kolekcji, obcisłe spodnie jak legginsy, kurtki, cekiny na wełnianych płaszczach, świecące jak kryształy śniegu.

https://de.fashionnetwork.com/fotogalerien/photos/Haider-Ackermann,34090.html

2. Rebeliancka elegancja Balmain- kolekcja głównie czarna i biała. Z cekinami, perłami, imitowanymi diamentami, nity i metaliczne elementy, w rockowym stylu muzycznym lat 80-tych. Sprane jeansy, skórzane czapki i kurtki, krótkie spódnice, szerokie ramiona

https://de.fashionnetwork.com/fotogalerien/photos/Balmain,34085.html

3. Romantyczne ramoneski Altuzarra-  agresywny ton, czarna skóra i metalowe łańcuchy, spodnie i kurtki ze skóry, tweedowe spódnice, paski, kożuchy, a w romantycznej wersji sukienki jersey i jedwabne, czy plisowane spódnice.

https://de.fashionnetwork.com/fotogalerien/photos/Altuzarra,34092.html

4. Geometria i kolory Issey Miyake- geometryczne formy i wielokolorowe suknie, nowy materiał “Blink”, dający efekt kalejdoskopowy. Bluzy, płaszcze i długie tuniki- niebieska, zielona i żółta tonacja kolorystyczna

https://de.fashionnetwork.com/fotogalerien/photos/Issey-Miyake,34086.html

 

Źródło:

https://de.fashionnetwork.com/news/Paris-Fashion-Week-Mode-zwischen-Licht-und-Schatten,1074691.html#.XH2UGcBKjIV

Opracowanie:

Anna Pruszkowska