Moda ekologiczna jest coraz bardziej popularna. W tym roku jest wyszukiwana o 80 % częściej niż w roku poprzednim. Porównując kraje poszukujące ekologicznie produkowanej odzieży, Niemcy zajmują 3 miejsce. Lyst, wyszukiwarka modowa, przeanalizowała sytuację pod względem najczęściej wyszukiwanych marek i produktów przez niemieckich fanów mody. Dodatkowo zbadano zagadnienie, w jakich krajach ekologiczna moda jest najbardziej popularna.

Najbardziej ulubione marki denim, oferujące wiele ekologicznych modeli spodni, to: Nudie Jeans, Rag & Bone i Levi’s , w tym marki niemieckie:Closed i Kings of Indigo.W rankingu znalazły się też w tym roku trzy nowe marki: Re/done (13 miejsce), Reformation (14 miejsce) i Armedangels (15 miejsce).

Produkty najczęściej wyszukiwane objęły prowadzenie top ten. Są to m.in: sneakersy, świadomi konsumenci wybrali wegańskie buty marki Stan Smith, które opracowała Stella McCartney wraz z marką Adidas, torby, np. słowacka marka Nehera i kurtki np. Tommy Hilfiger.

Ekologiczna moda jest najbardziej popularna i poszukiwana w krajach: Niemcy -3 miejsce w poszukiwaniach online, Finlandia-1 miejsce i Dania -miejsce 2. Wśród 30 badanych krajów, do najmniej zainteresowanych modą eko należą: Rosja, Indie, Bułgaria.

Młodzi w wieku 18-34 lat najczęściej szukają eko marek wśród denim. Millennialsi dokładnie badają, jak i gdzie produkowana jest odzież. Większą wagę przywiązują do warunków, w jakich powstaje odzież, niż do najnowszych, modowych trendów czy fast fashion.

Źródło:

https://de.fashionnetwork.com/news/Nachhaltige-Mode-Diese-Marken-und-Produkte-sind-in-Deutschland-am-beliebtesten,1103938.html#utm_source=newsletter&utm_medium=email

Opracowanie: Anna Pruszkowska