Niemiecka Centrala Konsumencka wystąpiła z oskarżeniem niewystarczających możliwości komunikacji klientów na Amazon, zwłaszcza wyjaśnień zapytań klientów przez telefon. 

Serwis telefoniczny i czat internetowy, niewystarczające dla satysfakcjonującej i pełnej komunikacji klientów, można było z trudem znaleźć na stronie Amazon, a całkowity brak numeru faksu i telefonu to zarzut dotyczący braku dostępności giganta e-commerce dla jego klientów.

Główny adwokat Trybunału Europejskiego, Giovanni Pitruzzella, zaleca przeprowadzenie ekspertyzy wobec tych zarzutów.  Twierdzi, że ustawa europejska, przewidująca konieczność bycia dostępnym, podaje jedynie jako przykłady środki komunikacji tj. telefon , faks i e-mail, a czat czy serwis telefoniczny są wystarczające tylko wtedy, kiedy istnieje pewność, że klienci mogą szybko uzyskać kontakt z firmą.

Jak zachowają się sędziowie Trybunału Europejskiego i co postanowią, pozostaje czekać, jak również na same wyniki ekspertyzy.

Źródło:

https://de.fashionnetwork.com/news/-Verbraucherzentrale-fordert-Telefonnummer-fur-Amazon-Kunden,1074127.html#.XIAodCJKjIU

Opracowanie:

Anna Pruszkowska