GermanFashion, Niemiecki Związek Mody, przedstawia nową kooperację w zakresie zarządzania szkodliwymi materiałami.

Współpraca z Eurofins WKS LAbservice GmbH ma zagwarantować więcej bezpieczeństwo i wydajności w tekstylnym łańcuchu..

“Odzież i produkty tekstylne muszą być wolne od materiałów szkodliwych zdrowiu, co wymagane jest przez konsumenta ” oznajmia Związek w swojej najnowszej informacji prasowej. Obowiązkiem jest dotrzymanie ustawowych przepisów prawnych. Wiele firm i przedsiębiorstw wywiera coraz większy wpływ wobec rosnącego znaczenie zrównoważonego rozwoju i ekologii w kompleksowym łańcuchu logistycznym.

Poprzez współpracę z Eurofins WKS Labservice GmbH, Związek Mody w Niemczech, zjednoczy wieloletnią kompetencję odzieżową w zakresie wydajnej, międzynarodowej działalności badawczej i laboranckiej.

Eurofins WKS Labservice GmbH składa się z wiodących europejskich, specjalnych oferentów do zadań tekstylnych i światowej grupy laboranckiej Eurofins, z ok. 45.000 pracownikami oraz 800 placówkami laboranckimi w Europie, Chinach, Wietnamie, Iniach, USA. Dodatkowo Eurofins WKS prowadzi też testy w grupach innych produktów, m.in. zabawki, kosmetyki, perfumy, artykuły pierwszej potrzeby.

“Dzięki takiej współpracy możemy zaoferować naszym członkom bezpieczny, zredukowany pod względem kosztów, międzynarodowy i kompetentny serwis gwarancji jakości, jakiego dotychczas nie było- z ekspertami, którzy mówią językiem producentów odzieży” – wyjaśnia Thomas Lange, CEO GermanFashion

 

Źródło:

https://de.fashionnetwork.com/news/GermanFashion-Neue-Kooperation-im-Schadstoffmanagement,1083071.html#.XKIgKVXbTIV

 

Opracowanie:

Anna Pruszkowska